اخبار و مصاحبه ها

سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه کیش از 5 تا 7 شهریور 1398 در جزیره کیش برگزار شد. در این دوره از جشنواره محمدرضا گوهری به همراه احسان عبدی پور و فرنوش صمدی عهده دار انتخاب و داوری بخش فیلمنامه این دوره از جشنواره را بر عهده داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج به گزارش به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، طی جلسه‌ای احکام داوران از سوی مدیرعامل خانه کتاب و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به امیرحسن چهل تن، محمدرضا گوهری و مهدی رحیمیان اهدا شد.

جلسه معارفه هیات داوران بخش کتاب-سینما سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران (شنبه ۱۲ آبان‌ماه) با حضور نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب، سید سعید میر محمد صادق، معاون فرهنگی خانه کتاب، سیدصادق موسوی، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سیدجواد میرهاشمی، امیرحسن چهل تن، محمدرضا گوهری و مهدی رحیمیان در دفتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.

کارگاه فیلمنامه نویسی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید ویژه آثار منتخب هنرمندان یزدی از 22 تا 23 آذرماه در یزد برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه که 14 نفر از منتخبان بخش فیلمنامه جشنواره حضور داشتند، محمدرضا گوهری به نقد و بررسی هر یک از فیلمنامه های منتخب پرداخت.

همیشه چیزهای بهتری برای کشف وجود دارد.
گفت‌و‌گو با محمدرضا گوهری درباره عادات نوشتن
محمدرضا گوهري جزو فيلمنامه نويساني است که بهترين کارهايش را در عرصه دفاع مقدس ارائه داده است.

صحبتهای محمدرضا گوهری در نشست "مهر کتاب"
به مناسبت رونمایی از کتاب فیلمنامه "رخ دیوانه"
محمدرضا گوهری در نشست رونمایی از فیلم‌نامه رخ دیوانه گفت:فیلم نامه اثر هنری نیست و فیلم‌نامه‌نویس هم هنرمند به حساب نمی‌آید چون به طور مستقیم نمی‌توانند با مردم ارتباط برقرار کنند.

فیلم «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داودی و فیلمنامه نویسی محمدرضا گوهری در بیست و چهارمین جشنواره «وارنا» بلغارستان به نمایش در می‌آید.